Njord-partner stifter nyt firma og vil hente advokater fra konkurrenter

Advokater fra Njord skifter til nystiftet advokatfirma med internationalt fokus. Firmaet starter op med blandt andet kontor i Paris og en tidligere Nordea-chef blandt de omkring 12 medarbejdere. "En del vil forlade Njord, og flere følger fra andre kontorer," lyder det.
Ulrik Fleischer-Michaelsen har startet 360 Law Firm op 1. juni. | Foto: PR
Ulrik Fleischer-Michaelsen har startet 360 Law Firm op 1. juni. | Foto: PR

Efter fire et halvt år forlader advokat og partner Ulrik Fleischer-Michaelsen advokatfirmaet Njord. Han har stiftet et nyt advokathus med navnet 360 Law Firm, der består af 10-12 medarbejdere, "hvoraf en del vil forlade Njord, og flere følger fra andre kontorer", oplyser det nye advokatfirma i en pressemeddelelse.

Allerede abonnent?Log ind her

Læs hele artiklen

Få adgang i 14 dage for 0 kr. Det kræver intet kreditkort, og du vil ikke overgå til et betalt abonnement efterfølgende.

Med din prøveperiode får du:

  • Adgang til alle låste artikler
  • Modtag vores daglige nyhedsbreve
  • Fuld adgang til vores app
!
!
Skal indeholde mindst 6 tegn
!
Skal indeholde mindst 2 tegn
!
Skal indeholde mindst 2 tegn

Få fuld adgang til dig og dine kollegaer

Start et gratis virksomhedsprøveabonnement

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Vær på forkant med udviklingen. Få den nyeste viden fra branchen med vores nyhedsbrev.

!
Nyhedsbrevsvilkår

Forsiden lige nu

Læs også