Erhvervsadvokater melder om fremgang efter år med flere profilerede sager

Flere partnere hos advokatfirmaet Elmann var sidste år i ilden i meget medieomtalte sager, og bruttofortjenesten vokser med et par millioner, viser nyt regnskab.
Elmann-partner Henrik Græsdal stod sidste år for en omfattende advokatundersøgelse af forholdene her på kostskolen Herlufsholm. | Foto: Jens Dresling
Elmann-partner Henrik Græsdal stod sidste år for en omfattende advokatundersøgelse af forholdene her på kostskolen Herlufsholm. | Foto: Jens Dresling

Pilen peger op hos Elmann efter et år, hvor advokatfirmaet blandt andet trak overskrifter i forbindelse med en advokatundersøgelse af forholdene på kostskolen Herlufsholm, ligesom der blev byttet rundt på et par kasketter i toppen. 

Allerede abonnent?Log ind her

Læs hele artiklen

Få adgang i 14 dage for 0 kr. Det kræver intet kreditkort, og du vil ikke overgå til et betalt abonnement efterfølgende.

Med din prøveperiode får du:

  • Adgang til alle låste artikler
  • Modtag vores daglige nyhedsbreve
  • Fuld adgang til vores app
Skal indeholde mindst 6 tegn
Skal indeholde mindst 2 tegn
Skal indeholde mindst 2 tegn

Få fuld adgang til dig og dine kollegaer

Start et gratis virksomhedsprøveabonnement

Del artikel

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Vær på forkant med udviklingen. Få den nyeste viden fra branchen med vores nyhedsbrev.

Nyhedsbrevsvilkår

Forsiden lige nu


Læs også